Kolejna miejscowość to Komańcza. Tu zwiedzamy piękną cerkiew. Cerkiew w Komańczy była wybudowana w stylu wschodnio- łemkowskim. Replika świątyni wybudowana w latach 2008–2010 dokładnie odwzorowuje ten styl. Świątynia była budowlą trójdzielną, pierwotnie kryta gontowym dachem. Dzieliła się na babiniec, nawę i prezbiterium. Każdy człon cerkwi posiadał osobną wieżę z cebulastymi hełmami. Warto dodać, że do rekonstrukcja cerkwi doszła do skutku dzięki Lasom Państwowym, Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz funduszy UE. Uroczysta konsekracja nowej cerkwi odbyła się 13 października 2010 r.
Następnie udajemy się do Dukli. Tu zwiedziliśmy Kościół - miejsce kultu Świętego Jana z Dukli , zakonnika. W dniach 9-10 czerwca 1997 r ziemię dukielską nawiedził Jan Paweł II. 9 czerwca odwiedził Sanktuarium a następnego dnia podczas Mszy Świętej w Krośnie dokonał aktu kanonizacji Świętego Jana z Dulki.
Wycieczkę kończymy w Dębowcu. Tu odwiedzamy Bazylikę Matki Bożej Płaczącej z La Salette w Dębowcu. Bazylika Matki Bożej Płaczącej z La Salette w Dębowcu – kościół należący do zgromadzenia Saletynów. Jest częścią Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu zwanym Polskim La Salette. Obiektem szczególnej czci jest figura Matki Bożej Płaczącej, znajdująca się w bocznej kaplicy świątyni. Jest to rzeźba o wysokości 130 cm, wierna kopia rzeźby z La Salette. Ukazuje Maryję siedzącą na kamiennej skale, z twarzą ukrytą w dłoniach i pochyloną do przodu. Została wykonana z drewna w 1959 i pokryta polichromią w Krakowie w 1960. Rzeźba została wykonana przez rzeźbiarza Edwarda Kosia, według modelu prof. Franciszka Kalfasa z Krakowa. 15 września 1996 została udekorowana papieskimi koronami przez ówczesnego nuncjusza apostolskiego, ks. abp. Józefa Kowalczyka.